ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator Průvodce přestavbou: jak na rekonstrukci bytu - DESIGNO rekonstrukce

Chystáte se rekonstruovat byt? Vyhněte se typickým problémům, jako jsou nesplněné termíny, konflikty s řemeslníky nebo pozdější nákladné úpravy. Pečlivě si přestavbu promyslete a zvažte všechny kroky. Svěřte práci nám a mějte to bez problémů. Na všem se domluvíme a vy budete mít jistotu, že rekonstrukce klapne na první dobrou.

Zvažujete rekonstrukci bytu, ale pořád váháte?

Rozhodujete se, jestli se pustit do rekonstrukce bytu, ale pořád si nejste jistí, jestli do toho jít? Správně provedená přestavba s sebou přináší řadu výhod. Ta nejdůležitější spočívá ve zvýšení komfortu bydlení – vše bude podle vašich představ a potřeb. Většinou se také sníží energetická náročnost a ekologická zátěž. Rekonstrukcí se navíc zvyšuje hodnota bytu v případě, že se ho rozhodnete pronajímat nebo prodat.

Nezapomeňte na povinnosti související se přestavbou

Rekonstrukce bytu v panelovém domě s sebou nese povinnosti vůči úřadům a sousedům. Pokud budete zasahovat do nosných konstrukcí, rozvodů vody, elektřiny, plynu a topení nebo se pustíte do přístavby či nadstavby, vyřiďte si před rekonstrukcí stavební povolení. V opačném případě stačí pouze ohlášení rekonstrukce. Zároveň sousedům předejte oznámení o rekonstrukci bytu a informujte je, kdy přibližně budou probíhat hlučné práce. Vlastníte družstevní byt? Pak potřebujete také souhlas družstva s rekonstrukcí.

Jak postupovat při rekonstrukci bytu

Nejprve si promyslete rozsah rekonstrukce. Půjde o částečnou, nebo kompletní přestavbu? Plánujete měnit celou dispozici bytu, nebo chcete jen menší úpravy? Projděte se po bytě a zapište si, co vám na něm vyhovuje, a co naopak ne. Od toho se odpíchněte.

Plánování jako základ úspěchu

Vytvořte návrh rekonstrukce nebo ho ideálně svěřte projektantovi či architektovi. Promyslete si uspořádání místností, veškeré stavební úpravy, které budou potřeba, a nezapomeňte ani na vestavné skříně či osvětlení. Dodatečné změny vás vyjdou dráž. Nezapomeňte ani na rozpočet. Když vám v polovině rekonstrukce dojdou finance, těžko je budete narychlo shánět a zbytek úprav provedete za dlouhou dobu, nebo vůbec. Počítejte i s finanční rezervou ve výši 10 až 15 % z celkového rozpočtu.

Jednání s řemeslníky

Jakmile budete přesně vědět, jak bude nový byt vypadat, čeká vás patrně nejtěžší úkol – najít spolehlivé řemeslníky, kteří pracují precizně a plní termíny, a zajistit si potřebné materiály. Unáhlený výběr řemeslníků vám přinese jen starosti. Vsaďte na reference na internetu či od známých a všímejte si, jak s vámi řemeslníci komunikují. Pokud jsou otevření, mluví s vámi upřímně o ceně i postupu a reagují rychle na vaše zprávy, znamená to, že nemají, co skrývat, a patrně půjde o solidní profesionály. Vždy ale trvejte na smlouvě. Najmutí řemeslníků bez smlouvy je lákavé z hlediska nižších výdajů, ale při případných reklamacích se nevyplatí. Pohlídejte si zejména popis prací, termíny a penále za nesplnění.

Průběh rekonstrukce

Pak už vás čeká samotná realizace. Celý postup se dá rozdělit do 3 hlavních kroků:

● bourací práce – bourání staré kuchyňské linky a bytového jadra, odstranění starých dveří a zárubní, vytrhání podlah, osekání obkladů, bourání příček, škrábání starých omítek, drážkování;

● hrubé práce – vyrovnání podlah, výstavba nových příček a podhledů, úpravy omítek, elektroinstalace, nové rozvody vody či vzduchotechniky, obklady a dlažby;

● dokončovací práce – instalace koupelnových a kuchyňských zařízení, montáž zásuvek a vypínačů, malba, instalace zárubní a dveří, osvětlení;

● vybavení interiéru – instalace nového nábytku a skříní, doladění detailů, závěrečný úklid.

S firmou, nebo svépomocí?

Řada lidí sází na to, že při rekonstrukci bytu svépomocí ušetří podstatnou část financí. To ale není tak docela pravda. Na ty nejdražší práce, jako jsou rozvody, stejně musíte najít řemeslníky. Pokud neznáte stavební postupy vůbec se do přestavby sami nepouštějte. Náprava případných chyb by vás vyšla dráž, než kdybyste rekonstrukci svěřili hned ze startu odborníkům.

Proč rekonstruovat s námi

Rekonstrukci vašeho bytu zaštítíme od začátku až do konce. Vezmeme si na starost návrhy a projektování, vyřídíme stavební povolení či ohlášení a pustíme se do práce. Nemusíte poptávat jednotlivé řemeslníky, máme všechny odborníky pod jednou střechou. Nemusíte ani řešit, kam se stavební sutí a jiným odpadem, o všechno se postaráme za vás.

● S jistotou a bez starostí Vše si ujasníme ve smlouvě a pak je to na nás. Termíny jsou pro nás závazné a stejně důležité jako záruka a případný servis.

● Špičková kvalita Spolupracujeme s opravdovými profesionály, kteří používají kvalitní materiály zaručující dlouhou životnost.

● Bez zdržování Kompletní rekonstrukci bytu zvládneme většinou do 3 měsíců se vším všudy. Od nás žádné zbytečné průtahy nečekejte.

© 2024 Designostav s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Změna cookies preferencí
Vytvořila marketingová agentura
Top